Dzisiaj jest czwartek, 14 listopada 2019 r., 318 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24

W dniu 22 października uczniowie klasy 3ab i kilkoro z 2ab i 2cd Liceum Ogólnokształcącego z opiekunami: ks. Dariuszem Wójcikiem, Iwoną Jakóbik i Małgorzatą Sadło wzięli udział w pielgrzymce „Maturzystów” na Jasną Górę.

 

Pobyt w naszej „duchowej” stolicy Polski rozpoczęli od spotkania z Panią Jasnogórską poprzez modlitwę osobistą.

 W dniu 25 października 2019r. uczniowie klas VII i VIII wraz z nauczycielami Pawłem Jaraszkiem oraz Piotrem Bancerzem wzięli udział w akcji „Szkoła pamięta” i odwiedzili pobliski Cmentarz Parafialny w Dęblinie, natomiast uczniowie klasy IV, VI, VII oraz Zet 5 i Zet 6 uczestniczyli w wycieczce pod Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiegooraz Pomnik Bohaterskim Lotnikom Dęblińskiej Szkoły Orląt.

 

 

 

Uczniowie w ramach opieki nad grobami uporządkowali groby, zgrabili liście i powyrywali chwasty oraz kolejno zapalili i ustawili znicze w barwach flagi państwowej.

 kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 201

16 października 2019 roku obchodziliśmy dzień Papieża Jana Pawła II pn. „Wstańcie, chodźmy”.

 

W dęblińskich szkołach zorganizowano apele upamiętniające pontyfikat Papieża - Polaka. Z tej okazji burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka wręczyła stypendia naukowe im. Jana Pawła II za rok szkolny 2018/2019, które przyznawane są z wybitne wyniki w nauce.

 

Odwiedzając 4 dęblińskie placówki: Szkołę Podstawową nr 2 (Gimnazjum nr 2), SP nr 3 (Gimnazjum nr 3), SP nr 4 (Gimnazjum nr 4), ZSO (SP nr 5, Gimnazjum nr 1), w których łącznie pogratulowała 64 uczniom.

 kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 185

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to czas zadumy. To okres kiedy wspominamy tych, którzy już odeszli. O tych zapomnianych i bezimiennych pamiętali uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami porządkując opuszczone groby na pobliskim cmentarzu w minionym tygodniu.

 

Uczniowie pamiętali również o tym, by oddać hołd naszym bohaterom, poległym w obronie ojczyzny, zapalając znicze.

 

Dlatego też, by uczcić ich pamięć, udali się do lokalnych miejsc pamięci – pomnika upamiętniającego zesłańców Sybiru oraz pomordowanych podczas II wojny światowej.

 kategoria: Top,Aktualności, ZSZnr 2 - Dęblin, odsłon: 150

Macie ochotę na kino Sybilla w Puławach? Możecie wybrać się na spotkanie z ulubionymi bohaterami. 

 

Po prostu wybieracie film, który chcecie obejrzeć. 

 

A na naszej stronie na facebooku konkurs! Do wygrania bilety do Sybilli!

 

Polecamy! 

 

"WIECZÓR KINOMANIAKA" - Seans w każdy czwartek o godzinie 20:15

TANIE PONIEDZIAŁKI - Bilet na każdy seans 2D i 3D - 14zł.

 kategoria: Top,Aktualności, KINO SYBILLA PUŁAWY, odsłon: 123

24 października uczniowie klas trzecich pod opieką pań: Ewy Kani oraz Darii Madejskiej odbyli szczególną lekcję historii, zwiedzając były hitlerowski obóz koncentracyjny na Majdanku.

 

Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści przewodnika na temat życia w obozie, zwiedzili baraki, krematorium oraz tematyczną wystawę. Niezwykle poruszeni, w skupieniu oddali hołd poległym, których prochy zostały złożone w mauzoleum w centralnym miejscu obozu.

 

Napis na pomniku – mauzoleum „Los nasz dla was przestrogą” został z pewnością właściwie odebrany przez obecne pokolenie młodzieży.

 kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 145

Pracodawcy z Lubelszczyzny będą mogli powalczyć o tytuł „Pracodawcy przyjaznego żołnierzom WOT”. Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej właśnie rozpoczęło drugą edycję tego projektu. Tym razem nagrody będą przyznane aż w czterech kategoriach, a zgłoszenia do eliminacji mogą przesyłać nie tylko pracownicy-żołnierze WOT, ale i sami pracodawcy!

 

Celem konkursu jest wyłonienie i wyróżnienie pracodawców, którzy swoją postawą i warunkami pracy wspierają pracowników-żołnierzy, rozumieją istotę budowy formacji, w tym stojące przed nią cele i zadania szczególnie w aspekcie lokalnym oraz doceniają korzyści, jakie wynikają z zatrudniania Terytorialsów.

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 134

W czwartek 24 października na zajęciach z języka włoskiego w WTZ odbyło się interaktywne spotkanie z bliźniaczą placówką w Sedrinie.

 

Całe przedsięwzięcie zainicjowane zostało przez Zofię Barbus i Francesco Lenzi.

 

Spotkanie przez internet z uczestnikami bliźniaczej placówki zaowocowało możliwością zastosowania podstawowych form języka włoskiego w praktyce. 

 kategoria: Top,Aktualności, WTZ-Dęblin, odsłon: 164

9-10 listopada 2019 r. po raz drugi zapraszamy modelarzy i miłośników plastikowych modeli redukcyjnych na Ogólnopolski Miting Modelarski do Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie.

 

 

Wydarzenie ma charakter konkursu-wystawy.

 

Jest imprezą otwartą i mogą w nim uczestniczyć modelarze indywidualni oraz zrzeszeni z terenu całej Polski. 

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, Miasto Dęblin, odsłon: 115

W nocy z soboty na niedzielę 26 na 27 października nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy.

 

Oznacza to, że w sobotę śpimy godzinę dłużej, a ci co w tym czasie mają dyżury w pracy, pracują o godzinę dłużej...niestety!

 

Pamiętajcie, aby przestawić zegarki!

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 108

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
ZATRUDNIĘ ELEKTRYKA
ZATRUDNIĘ ELEKTRYKA
Zatrudnie elektryka do instalacji, budowa market Mrówka Deblin   Tel 609553867 
WYDARZENIA-IMPREZY
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Współpracuj jak Konsultantka Oriflame
Dołącz do Oriflame- kupuj taniej i zdobywaj wyjątkowe nagrody! 1.Zamawiaj na własne potrzeby z 20% zniżką! 2.Sprzedawaj kos...
Szczegóły ogłoszenia

Jesteś dorosła i chcesz skutecznie podrasować Twój angielski?
Czy przeszło Ci przez głowę, żeby mówić po angielsku? I nie chodzi mi o to, żeby za każdym razem zastanawiać się co powiedzieć ...
Szczegóły ogłoszenia

KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694-972-047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mun...
Szczegóły ogłoszenia

KUPIE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mun...
Szczegóły ogłoszenia

FABERLIC - Dołącz i odbierz PREZENT!
DOŁĄCZ DO FABERLIC I ZGARNIJ PREZENT! Korzyści z dołączenia do Klubu : - Darmowa rejestracja - Brak ryzyka, nic nie musis...
Szczegóły ogłoszenia
Pogoda Dęblin z serwisu
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook