Dzisiaj jest wtorek, 02 czerwca 2020 r., 154 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Uczniowie ZSZ nr 1 w wolnym czasie zwiedzają Andaluzję
Dodał: admin, 26-09-2019 15:38, odsłon: 365

Pobyt na stażu w Hiszpanii to dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie nie tylko możliwość podniesienia swoich kwalifikacji i umiejętności zawodowych ale także doskonała okazja do poznania kultury, tradycji, historii i zabytków Andaluzji.

 

Służą temu popołudniowe wycieczki po Sewilli i do innych miast regionu.

 

Korzystając z wolnego weekendu stażyści ze swoimi opiekunkami wybrali się więc do dwóch andaluzyjskich miast: Kadyksu oraz Kordoby.

 

Sobota przeznaczona była na zwiedzanie Kadyksu. Hiszpański Cadiz, nazywany europejską Hawaną, to jedna z najstarszych osad na półwyspie Iberyjskim. Założona przez Fenicjan, do dziś pozostaje jednym z najważniejszych portów w kraju. Kadyks to także miasto ,,Ciudad que sonríe" czyli ,,Miasto, które się uśmiecha". Mieszkańcy są uśmiechnięci i przyjaźni.

 

Podczas wizyty w tym urokliwym mieście uczniowie mogli zobaczyć takie zabytki i miejsca jak: Catedral de Santa Cruz, Iglesia de Santa Cruz, Torre de Poniente, Teatro Romano (ruiny rzymskiego teatru), Plaza Topete.

 

Wrażenie zrobił na naich Mercado Central de Abastos - zadaszony rynek, pełniący obecnie funkcję targu, na którym sprzedawane są świeże owoce morza, ryby, owoce.

 

Jednym z miejsc, które znalazły się na ich drodze był pochodzący z końca XVIII wieku ogród - Park Genoves. Ostatnim punktem wycieczki był spacer po urokliwej plaży La Caleta, miejscu, które stało się planem zdjęciowym filmu ,,Śmierć nadejdzie jutro" z Piercem Brosnanem z serii o agencie 007. Spacer po plaży stał się okazją do zanurzenia nóg w Atlantyku.

 

Kadyks to nie tylko zabytki i piękne plaże, to także doznania kulinarne. Uczniowie mogli skosztować tamtejszego przysmaku, czyli Las tortillas de camarones (smażone placki z krewetek z cebulką i natką pietruszki). 

 

 

Niedziela upłynęła nam na zwiedzaniu Kordoby. To andaluzyjskie miasto charakteryzuje się najwyższą średnią temperaturą letnią w Europie, wynoszącą 40 ℃. Nas przywitało… deszczem i 18 ℃.

 

 

Kordoba to miasto słynące z kulturowej tolerancji, tu w sposób pokojowy współistniały trzy wielkie religie: judaizm, chrześcijaństwo i islam. Spacerując po mieście mogliśmy obejrzeć takie miejsca i zabytki jak: Plaza de las Tendilas, ruiny rzymskiej świątyni z I wieku (Ruinas del Templo Romano), Puente Romano (most nad rzeką Gwadalkiwir, wybudowany w I w. ), Catedral – Mezquita – niezwykłą świątynię, największy meczet w Europie, przekształcony w XIII w. w katolicką katedrę (żal, że tego dnia nie było możliwości jej zwiedzenia), czy Callejas de las Flores (ulicę kwiatów). To były dwa bardzo intensywne dni. A już wkrótce czeka nas wizyta studyjna.

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
PCK rozpoczyna rekrutację do projektu dla młodzieży “Aktywni na 100 lat”!   – Ch...
W dniu 26 maja podczas XXX Sesji Rady Miasta Dęblin uczennice klas V Szkoły Podstawowej nr 4 im. Bohater&...
Z okazji Dnia Działacza Kultury pragnę przekazać najserdeczniejsze życzenia, podziękowania oraz wyrazy uz...
Niestety sytuacja epidemiologiczna i decyzje na szczeblu rządowym spowodowały, że Monika Bąkała, dyrektor...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Studia biznesowe: zarządzanie, logistyka, MBA
Interesujesz się ekonomią i biznesem? Chcesz poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie? Interesuje Cię rozwój osobisty i uzyskanie d...
Szczegóły ogłoszenia

GINEKOLOG - Cały zakres usług Zapraszamy !!!!
Witam. GINEKOLOG oferuje cały zakres usług tanio . Szybkie terminy !!!! TEL 663-951-936 ZAPRASZAMY
Szczegóły ogłoszenia

Testy Multiselect
Witamy. Jesteśmy firmą zajmującą się od ponad 15 lat testami do Policji i wszystkim co związane z rekrutacją do Policji. Posi...
Szczegóły ogłoszenia

Luksusowe Kosmetyki i Perfumy Online
Sephora jest jedną z największych sieci perfumerii w Europie. Od 1998 roku jest obecna w Stanach Zjednoczonych oraz w Polsce ...
Szczegóły ogłoszenia

Na wymiar - kraty pomostowe, wema, stopnie schodowe Dęblin
Od lat zapewniamy Państwu profesjonalną obsługę w zakresie dystrybucji najlepszych wyrobów stalowych. Specjalizujemy się w do...
Szczegóły ogłoszenia
Pogoda Dęblin z serwisu
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook