Dzisiaj jest środa, 19 lutego 2020 r., 50 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Mrówka Dęblin

Tegoroczne ferie zimowe w Miejskiej Bibliotece Publicznej były pełne atrakcji i niespodzianek. W zajęciach uczestniczyły dzieci w wieku 5-12 lat, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dzieci spotykały się od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.00 do 13.00.


W pierwszych dniach odbywały się zajęcia plastyczne, na których uczestnicy mogli wykazać się kreatywnością i oryginalnością.

 

Dzieci wykonały pejzaż zimowej biblioteki. Natomiast zbliżające się Dni Babci i Dziadka stały się okazją do stworzenia przepięknych kolorowych ramek na zdjęcia w kształcie serca.

 

Za pomocą materiałów plastycznych dzieci wykonały plakaty antyalkoholowe pt. „STOP – alkoholowi”, które były wynikiem lekcji na temat: Młody człowiek a alkohol oraz oglądali prezentację multimedialną jak żyć zdrowo i jaki zły wpływ mają używki na organizm młodego człowieka.

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Powiat, dodano: 29-01-2020 19:19, odsłon: 184)

W minionym tygodniu miała miejsce premiera spektaklu komediowego o równości i tolerancji pt. „CZARNO TO WIDZĘ, czyli wymieszani, posortowani”. Inicjatorką przedsięwzięcia jest fundacja Omeny Mensah, która do współpracy zaprosiła plejadę polskich aktorów.

 

Dochód fundacji ze sprzedaży biletów wesprze budowę szkoły dla dzieci ulicy, którą Omenaa Foundation od dwóch lat buduje w Ghanie.

 

Termo Organika, największy producent styropianu i kompletnego systemu ociepleń, została jednym z głównych partnerów artystycznego przedsięwzięcia.

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Powiat, dodano: 29-01-2020 18:10, odsłon: 93)

W ostatnim tygodniu przed feriami w szkole została przeprowadzona pośród nauczycieli i uczniów zbiórka konserw i innej żywności o długim terminie przydatności dla bezdomnych mężczyzn z Koła Puławskiego Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta. 

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, ZSZnr 2 - Dęblin, dodano: 29-01-2020 14:06, odsłon: 179)
Zdjęcie poglądowe/ pixabay.com / kasjanf

Zaostrzony zakaz handlu w niedziele i swięta. Zmiany w ustawie powodują, że na niedzielne zakupy w ciągu roku pójdziemy tylko siedem razy. 

 

Dodatkowo zakupy w wigilię 24 grudnia oraz w sobotę przed dniem Wielkiej Nocy, w tym roku 11 kwietnia zrobimy do godziny 14.00. Po tym czasie handel jest zabroniony. 

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Powiat, dodano: 29-01-2020 09:03, odsłon: 234)

Dnia 12 stycznia na zaproszenie proboszcza parafii, księdza kanonika mgr Andrzeja Kani, dzieci z oddziału II "Zuchy- marynarze" z Miejskiego Przedszkola nr 3 przy ulicy Michalinowskiej 1A w Dęblinie, wystawiły przedstawienie świąteczne "Jasełka" w Kościele Parafialnym Chrystusa Miłosiernego przy ulicy Wiślanej w Dęblinie.

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Powiat, dodano: 28-01-2020 13:55, odsłon: 238)

W dniu 17. stycznia świetlicę osiedla Lotnisko odwiedzili sokolnicy.

 

Państwo Magdalena i Krzysztof Piotrowscy wraz ze swoim podopiecznym jastrzębiem Harrisa uatrakcyjnili czas ferii zimowych.

 

Dzieci w świetlicy wysłuchały najpierw ciekawego wykładu na temat ptaków drapieżnych.Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Miasto Dęblin, dodano: 28-01-2020 11:50, odsłon: 243)

Ferie zimowe dla dzieci już minęły. Te w świetlicy osiedla Lotnisko pod nazwą „free free ferie” uznajemy za bardzo udane.

 

Przez dwa tygodnie od poniedziałku do piątku z zajęć w godzinach 12.-17. mogło skorzystać każde dziecko, które przyszło do świetlicy.

 

Niektóre przybywały wcześniej by spokojnie zjeść śniadanie, a inne wychodziły dopiero o godzinie 18. Każde pomieszczenie w ciągu dnia tętniło zabawą i twórczością.Czytaj więcej (kategoria: Top, Miasto Dęblin, Aktualności, dodano: 28-01-2020 10:41, odsłon: 202)

W piątek 10 stycznia br. w siedzibie Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów dla stypendystów Prezesa Rady Ministrów.

 

Uroczystość została zorganizowana przez Wojewodę Lubelskiego przy współudziale Lubelskiego Kuratora Oświaty. Akty przyznania stypendiów w imieniu Prezesa Rady Ministrów wręczył Lech Sprawka – Wojewoda Lubelski oraz Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty.

 

Krótki program artystyczny przedstawili uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Tomaszowie Lubelskim.

 

Wśród stypendystów znalazł się uczeń dęblińskiego Liceum Ogólnokształcącego – Jan Pawłasek z klasy 3 ab.

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, ZSO, SP nr 5 i Gimn 5 - Dęblin, dodano: 27-01-2020 16:39, odsłon: 304)

23 stycznia br. w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie odbyła się narada dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej, dowódców wszystkich brygad OT oraz przedstawicieli kluczowych instytucji i służb ratowniczych odpowiedzialnych za zarządzanie kryzysowe na Lubelszczyźnie.

 

2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej, w dniach 22-23 stycznia br. była gospodarzem narady szkoleniowo-metodycznej kadry dowódczej WOT oraz dowódców wszystkich brygad OT. Narada w całości poświęcona była zadaniom WOT podczas wsparcia organów administracji publicznej i służb ratowniczych w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowych o charakterze niemilitarnym.

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Powiat, dodano: 27-01-2020 13:24, odsłon: 205)

W niedzielę 25 stycznia odbyło się "Noworoczne Morsowanie dla Ani".

 

150 morsów zanurzyło się w starorzeczu Wisły by wspomóc w leczeniu Anię Piątek z Gołębia. Podczas wydarzenia, wolontariusze Fundacji Słoneczko zbierali datki do puszek.

 

Temperatura wody wynosiła 2,3°C, natomiast powietrza 2°C. 

 

Zebrana kwota to 5102,50 zł.

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Powiat, Sport, dodano: 27-01-2020 11:55, odsłon: 621)

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
JACHT MOTOROWY BEZ PATENTU GDAŃSK - PĘTLA ŻUŁAWSKA
Świetny pomysł pomysł na wiosenny lub letni wypoczynek w parze, całą rodziną lub znajomymi!Nasz jacht nie wymaga żadnego patentu...
Szczegóły ogłoszenia

Nowe rozwiązanie online w nauce niemieckiego dla dorosłych
Jeśli nie masz zbyt dużo czasu wolnego, jesteś dorosła i MUSISZ mówić po niemiecku, to czytaj dalej. Uczyłaś się lub uczysz...
Szczegóły ogłoszenia

Wynajmę pokój lub małe mieszkanie
Szukam na wynajem samodzielnego pokoju z łazienką i dostępem do kuchni lub małego mieszkania dla 1 pracującej osoby w wieku 45 l...
Szczegóły ogłoszenia

Zatrudnię ekipy budowlane lub samodzielnych pracowników
Potrzebne ekipy lub samodzielni pracownicy z własnym transportem do realizacji różnych projektów i zleceń w promieniu do 25 km o...
Szczegóły ogłoszenia

Chanel Platinum Egoiste 100ml
CAŁA NASZA OFERTA NA STRONIE [url=http://www.tentester.pl]www.tentester.pl[/url] Testery są pełnoprawnymi oryginaln...
Szczegóły ogłoszenia
Pogoda Dęblin z serwisu
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook