Dzisiaj jest piątek, 20 września 2019 r., 263 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24

W piątek 2 sierpnia wojewoda lubelski Przemysław Czarnek ogłosił nabór wniosków o dopłaty z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Termin składania wniosków upływa 14 sierpnia 2019 r.

 

Ogłoszenie, wzór wniosku zostały opublikowane na stronie internetowej BIP Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Z Funduszu mogą korzystać organizatorzy publicznego transportu zbiorowego czyli jednostki samorządu terytorialnego każdego szczebla, aby móc dofinansowywać nowe linie komunikacyjne.

 

Środki funduszu stanowią realną szansę na zmniejszenie wykluczenia komunikacyjnego w województwie lubelskim.

 

Kwota środków przeznaczona na ten cel w województwie lubelskim wynosi 24 246 395,01 zł.

 


Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Powiat, dodano: 03-08-2019 07:08, odsłon: 156)

W czwartek 1 sierpnia kilka minut przed godziną 12:00 strażacy dostali zgłoszenie do pożaru pola pomiędzy Kłoczewem a Julianowem.

 

Podczas prasowania słomy zapaliła się prasa rolująca. Kierowca zdążył odczepic traktor i odjechał w bezpieczne miejsce.

 

Nie zdążył jednak ugasić płomienia i ogień przeniósł się na rżysko i skoszone pokosy słomy.

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Kronika , dodano: 02-08-2019 13:09, odsłon: 369)

Po 14 września klientów banków czekają zmiany w logowaniu do bankowości internetowej – informuje Bankier.pl. Banki będą wymagać dodatkowej autoryzacji, na przykład za pomocą kodów SMS. Taki wymóg nakłada na nie dyrektywa PSD 2. Redakcja sprawdziła, jakie dokładnie zmiany czekają klientów różnych instytucji.

 

W trakcie logowania do bankowości internetowej banki będą musiały stosować silne uwierzytelnianie klienta. W praktyce przekłada się na konieczność podania dodatkowego elementu zabezpieczającego dostęp do rachunku.

 

W trakcie logowania klient będzie więc musiał podać nie tylko login i hasło, ale także kod z SMS-a lub potwierdzić dyspozycję za pomocą mobilnej autoryzacji. Proces ten nie będzie jednak jednolity we wszystkich bankach - pisze Bankier.plCzytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Powiat, dodano: 02-08-2019 11:07, odsłon: 398)

Ponad 600 żołnierzy OT z Lubelszczyzny rozpoczęło w sobotę, 27 lipca 2019 r. pierwszą turę szkolenia zintegrowanego na poligonie w Nowej Dębie. W sumie do 13 września w trzech turach szkolenie przejdzie ponad 1500 żołnierzy z lubelskiej brygady OT.

 

Na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego w Nowej Dębie na Podkarpaciu rozpoczęło się szkolenie zintegrowane żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Jako pierwsi, w terminie 27.07-09.08., będą szkolić się Terytorialsi z 21 batalionu lekkiej piechoty z Lublina oraz 23 batalionu lekkiej piechoty z Białej Podlaskiej.

 

W drugiej turze pojadą żołnierze OT z Zamościa, a w trzeciej z Dęblina i Chełma.

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Powiat, dodano: 02-08-2019 09:02, odsłon: 172)
Fot. Pyrka Cezary / Towarzystwo Przyjaciół Dęblina

W każdą dotychczasową niedzielę lipca o godzinie 18:00 kościół parafialny pw. Świętego Piusa V Papieża zmieniał się w sale koncertową gdzie mogliśmy wysłuchać znanych światowych artystów.

 

Dęblin gościł takich artystów jak: Jerzy Kukla (organy), Jacek Sribniak (klarnet), Małgorzata Orłowska (recytacje), Hsiao – Yi Yu (organy), Wojciech Kopyciński (puzon), Michał Kopyciński (organy) czy tak jak w ostatnią niedzielę 28 lipca Urszula Ptaszyńska – Grahm (organy).

 

Podczas tegorocznych spotkań z muzyką organową mogliśmy usłyszeć m.in. takie utwory jak: „Śmierć Ellenai” – Feliksa Nowowiejskiego, „Passacaglia c-moll, BWV 582” – Johanna Sebastiana Bacha, „Za umarłych” –Stanisława Moniuszko, „Finale” – Alexandre Giulmanta „ oraz na ostatnim koncercie utwory Antonio Vivaldiego czy Eugene Gigouta.

 Czytaj więcej (kategoria: Miasto Dęblin, Top, Aktualności, dodano: 01-08-2019 09:52, odsłon: 143)
Fot.  Nadwiślańska Grupa Open Water & Winter Swimming - Z łabędziem pływać.

Zapraszamy do wzięcia udziału w rekreacyjnym pływaniu w otwartych wodach, bez wyścigów, we własnym tempie, które odbędzie się 3 sierpnia od 12:00

 

Będzie można popływać pod okiem fachowców, oswoić się z płynącą wodą, poprawić technikę pływacką i uczyć się odpowiedzialnego korzystania z uroków rzek, Wieprza i Wisły.

 

Projekt ma również za zadanie, zwrócenie uwagi na potrzebę obowiązkowej nauki pływania, w szkołach podstawowych w Polsce, ujętej w programie nauczania wychowania fizycznego.

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Miasto Dęblin, dodano: 31-07-2019 21:17, odsłon: 189)

Sukces wydarzenia Project Masow 2018 / Patrzymy w Gwiazdy zmotywował organizatorów do kolejnych działań. Owocem ich pracy jest Project Masow 2019 / Patrzymy w Przyszłość.

 

Minimum 72 godziny muzyki w zabytkowych fortyfikacjach. Dlaczego minimum?  Bo impreza rozpoczyna się już w czwartkowy wieczór a kończy w niedzielę. 

 

Tym razem na 4 scenach zagości ponad 80 artystów z całej Polski. Ponadto na festiwalu zobaczycie prace artystów z innych dziedzin, min.: spektakularną scenografię inspirowaną kosmosem oraz postapokaliptycznym światem, specjalnie przygotowany maping, wystawę grafik, malarstwa a także instalacje artystyczne. 

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Powiat, dodano: 31-07-2019 17:00, odsłon: 718)
Furious presents: Hobbs & Shaw

Macie ochotę na kino Sybilla w Puławach? Możecie wybrać się na spotkanie z ulubionymi bohaterami. 

 

Po prostu wybieracie film, który chcecie obejrzeć. 

 

A na naszej stronie na facebooku konkurs! Do wygrania bilety do Sybilli!

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Powiat, dodano: 31-07-2019 08:04, odsłon: 118)

W środę 17 lipca podpisano Protokół przekazania terenu budowy, a już w dniu kolejnym, czyli 18-stego wjechały maszyny wykonawców!

 

Wizja realizacji projektu „Stworzenie lepszych warunków rozwoju dla dzieci ze szczególnymi potrzebami poprzez odbudowę zdegradowanego budynku mieszkalnego SOSW” jest coraz bliższa i realna.

 

- Liczymy, iż nabór do przedszkola na rok 2020/21 odbędzie się terminowo, za co będziemy wdzięczni beneficjentowi – burmistrz Miasta Dęblin, Beacie Siedleckiej. O postępach w pracach będziemy Państwa informować na bieżąco - Beata Kursa

 Czytaj więcej (kategoria: Miasto Dęblin, Top, Aktualności, dodano: 30-07-2019 16:43, odsłon: 495)

W środę 14 sierpnia 2019 r o godzinie 11.00 zapraszamy na uroczyste otwarcie nowej wystawy: 315. DYWIZJON MYŚLIWSKI „Dębliński” w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie.

 

 

Wystawa prezentuje zbiór pamiątek i archiwaliów związanych bezpośrednio z dęblińskim dywizjonem i jego personelem, w tym oryginalne zdjęcia, dokumenty należące do lotników, odznaki pilota, pamiątki i przedmioty osobiste, a także dywizjonowe odznaki mundurowe.

 

Unikatowym obiektem jest osobista odznaka nr 277 należąca do Eugeniusza Horbaczewskiego – jednego z najwybitniejszych asów polskiego lotnictwa i patrona 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie.

 

Ekspozycję uzupełniają plansze informacyjne i prezentacje multimedialne.

 

 

Wernisaż jest wydarzeniem towarzyszącym uroczystościom z okazji Święta 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie.

 

 

Miejsce: Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, ul. Lotników Polskich 1

 

wystawa będzie prezentowana do 31 grudnia 2019 r.

 (kategoria: Top, Aktualności, Miasto Dęblin, dodano: 30-07-2019 14:50)

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Magnes neodymowy z uchwytem do poszukiwań UMP 75x32 moc 280 kg
Przedmiotem oferty jest magnes do poszukiwań z uchwytem, wykonany z dwóch magnesów neodymowych, najmocniejszych obecnie na Polsk...
Szczegóły ogłoszenia

Zapisz Się Do Klubu BETTERWARE
Kupuj bez 30% Marży! Bez ryzyka! Sama rejestracja jest bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Po zarejestrowaniu w mojej grup...
Szczegóły ogłoszenia

KUPIE WOJSKOWE STARE KOLEKCJE,ZBIORY TELEFON 694-972-047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mun...
Szczegóły ogłoszenia

Kupię mieszkanie w Dęblinie
Kupię mieszkanie na osiedlu Staszica, Wiślana lub 15 Pułku tel. 501128822
Szczegóły ogłoszenia

Praca
Dodatkowa praca polegająca na wypełnianiu ankiet, zarobki to kilkaset złotych miesięcznie.Za półgodzinną ankietę otrzymamy około...
Szczegóły ogłoszenia
Pogoda Dęblin z serwisu
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook