Dni Dęblina 2017. W czwartek i piątek było na sportowo. Sobota należała do turniejów sportowych i Muzeum Sił Powietrznych
Dodał: admin, 14-06-2017 21:35, odsłon: 1017
Dni Dęblina dobiegły końca. W tym roku trwały cztery dni. W czwartek 8 czerwca odbyły się Igrzyska Przedszkolaków i Turniej Mini Siatkówki Plażowej. W piątek obiekty sportowe na terenie ZSO zapełniły się młodymi sportowcami oraz kibicami. Sobota należała do turniejów sportowych, Muzeum Sił Powietrznych.
W czwartek odbyły się Igrzyska Przedszkolaków i Turniej Mini Siatkówki Plażowej dla klas 0 – 3. Oba te wydarzenia odbywały się na terenie obiektów ZSO.
Piątek był sprawdzeniem umiejętności sportowych dzieci i młodzieży - Spartakiada. Różnego rodzaju konkurencje były rozgrywane na boiskach ZSO. W samo południe na terenie Muzeum Sił Powietrznych został otwarty Wernisaż wystawowy poświęcony Józefowi Hallerowi. Zaś w godzinach popołudniowych w Miejskim Domu Kultury w Galerii nad Wisłą swoje prace wystawiali artyści ze środowiska dęblińskiego.
Sobota rozpoczęła się Turniejami tenisa ziemnego i stołowego o Puchar Burmistrza Miasta Dęblina, jak również Turniej piłki nożnej i siatkówki plażowej. Obiekty sportowe ZSO gościły rzesze młodych ludzi, którzy rywalizowali o medale i puchary nie szczędząc sił, pomimo wysokiej temperatury.

W Muzeum Sił Powietrznych było tłoczno. Uczniowie szkół wspólnie z rodzicami wzieli udział w Akademii Modelarstwa, gdzie tworzyli i malowali różne modele samolotów, owadów i inne nowości modelarskie.
Każdy z modeli wymagał różnych umiejętności potrzebnych do jego montażu. Przy ich tworzeniu przy okazji dobrej zabawy dzieci doskonaliły swoje umiejętności manualne, precyzję, cierpliwość oraz dbałość o szczegóły.

Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała spotkania poetyckie, a Orkiestra Wojskowa dała wspaniały koncert połączony z musztrą paradną Kompanii Reprezentacyjnej Sił Powietrznych. Było zatem coś dla ucha i oka.
W godzinach popołudniowych mieszkańcy i goście mogli zwiedzać Muzeum Sił Powietrznych, podziwiać niezwykłe maszyny i zapoznać się z historią polskiego lotnictwa.

W tym roku nowością było kino plenerowe "pod chmurką". Mieszkańcy obejrzeli film "Asterix i Obelix - Osiedle Bogów"
Dni Dęblina 2017. Niedziela
|  Skontaktuj się z autorem tekstu: admin |
Podziel się:
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
W dniach 16.04.-21.04.18r. dwie klasy siódme ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Dęblinie: VIIa&nbs...
W dniach od 16 do 20 kwietnia w Miejskim Przedszkolu nr 4 w Dęblinie im. Jana Pawła II prowadzony był cyk...
Dnia 24 kwietnia 2018 roku odbyły się Powiatowe Targi Edukacji i Pracy w Zespole Szkół Zawodowych ...
W niedzielę, 22 kwietnia punktualnie o godzinie 9:00, DSS Orlęta Dęblin stawili się na starcie pod p...