Dzisiaj jest piątek, 20 września 2019 r., 263 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24

Żołnierze WOT będą wspierać organizację tegorocznego międzynarodowego zlotu harcerzy z całego świata, który odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia w Zachodniej Wirginii w USA.

 

W delegacji z naszego kraju znalazł się żołnierz 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, szeregowy starszy ratownik medyczny Wojciech Dzikowski.

 kategoria: Top,Powiat, Aktualności, odsłon: 207

PCK zaprasza młodych mieszkańców Dęblina do udziału w projekcie "Aktywni na 100 lat". Jest to zupełnie bezpłatny cykl szkoleń dla 15 osób z Dęblina i okolicy między 15 a 29 rokiem życia.

 

Podczas pierwszych spotkań, uczestnikom zostanie przedstawiony cały projekt, pokazane będą prawne aspekty współpracy z wolontariuszami, pokażemy wolontariat jako sposób na rozwój osobisty, źródło zdobycia nowych kompetencji i alternatywną formę spędzania wolnego czasu. 

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 194

Nie jesteś żołnierzem, ale myślisz o służbie w szeregach Wojska Polskiego? Chcesz sprawdzić swoją kondycję albo zobaczyć jak ćwiczą żołnierze w jednostkach wojskowych? Masz ukończone 18 lat i dobry stan zdrowia? Jeśli tak – to czekamy właśnie na Ciebie.

 

W te wakacje, Ministerstwo Obrony Narodowej otwiera bramy koszar dla sympatyków wojska. W ramach kolejnego etapu kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, od 13 lipca do 24 sierpnia, w każdą sobotę w wybranych jednostkach wojskowych zapewniamy niepowtarzalną możliwość wstąpienia do Wojska Polskiego na jeden dzień.

 

Poznawanie żołnierskiego rzemiosła zaczynamy punktualnie o 10.00 i kończymy około  godz. 19.00. W tym czasie, w zależności od jednostki, którą wybierzecie będziecie mogli wziąć udział w zajęciach w terenie, poznać sprzęt wojskowy, rywalizować w biegach zespołowych i ćwiczyć rzut granatem oraz naukę celowania i strzelania z wykorzystaniem urządzeń szkolno–treningowych. Nauczycie się także jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej.kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 383

Przez dwa dni, 5-6 lipca trwał piknik historyczny w roku Stulecia lotniczej współpracy Polski i Stanów Zjednoczonych Ameryki 1919 - 2019 5-6 lipca 2019 r.

 

Piknik odbył się na terenie przykoszarowego placu ćwiczeń „Wisła” – 1. Dęblińskiego Batalionu Drogowo Mostowego.

 

Wyjątkową scenografię zapewniła Cytadela Twierdzy Dęblin, która była tłem dla obozów wojskowych i dioram grup rekonstrukcji historycznych.

 

Ponad 320 rekonstruktorów odtworzyło wyposażenie i uzbrojenie wojsk USA. 

 

Kulminacyjnym punktem wydarzenia, były pokazy dynamiczne i inscenizacje historyczne oraz parada historycznych pojazdów.

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, Historyczny Dęblin, odsłon: 770

Żołnierze WOT podsumowali czerwcowe akcje zbiórek krwi zorganizowane w ramach drugiej edycji projektu „Krwioobieg Terytorialsa”. Podczas dwunastu akcji zebrano w sumie ponad 800 litrów krwi, z czego ponad 130 litrów na Lubelszczyźnie.

 

Tegoroczny czerwiec w Wojskach Obrony Terytorialnej stał pod znakiem krwiodawstwa.

 

Celem akcji na ten rok, poza zwiększeniem ilości zebranej krwi oraz ilości czynnych krwiodawców, jest lepsza synchronizacja donacji krwi i osocza z potrzebami terytorialnymi i czasowymi banków krwi.

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 198

Ponad 330 żołnierzy OT z batalionu dęblińskiego, w dniach 7-6 lipca br. odbędzie intensywne szkolenia rotacyjne w powiecie opolskim, kraśnickim i puławskim. Podczas szkoleń nie będą wykorzystywane środki pozoracji pola walki i nie wystąpią żadne utrudnienia dla lokalnej społeczności.

 

W najbliższy weekend Terytorialsi z 22 Batalionu Lekkiej Piechoty z Dęblina odbędą szkolenia rotacyjne indywidualne oraz na poziomie specjalisty. Żołnierzy OT będzie można spotkać w kilku lokalizacjach.

 

Będą ćwiczyć, m.in. w powiecie opolskim, w rejonie wsi Piotrawin, Podgórze oraz na terenie Wrzelowieckiego Parku Krajobrazowego. Inna kompania będzie ćwiczyć w rejonie Kraśnika Fabrycznego i wsi Wilkołaz w powiecie kraśnickim. Z kolei w okolicy wsi Łąkoć w powiecie puławskim odbędzie się szkolenie specjalisty.

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 349

W sobotę 29 czerwca odbyła się najbardziej kolorowa impreza w Stężycy.

 

Imprezowicze wystartowali już o godzinie 15:00.  Impreza odbyła się na ternie ośrodka Wyspa Wisła w Stężycy. Wyrzut kolorów był co godzinę. 

 

Na wydarzeniu organizatorzy zapewnili dostęp do 11 różnych Kolorów Holi. kategoria: Top,Aktualności, Powiat, Stężyca, odsłon: 312

Tytuł projektu nawiązuje do 100-lecia powstania Polskiego Czerwonego Krzyża, które obchodzimy w 2019 roku.


PCK to lider działań wolontariackich i organizacja której jednym z głównych filarów działalności jest właśnie wolontariat pragnie w ten sposób podkreślić zaangażowanie osób młodych w wolontariat i wkład młodzieży PCK w tworzenie systemu funkcjonowania wolontariatu w Polsce.kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 178
Zdjęcie poglądowe/ pixabay.com / PublicDomainPictures

Społeczeństwo mówi NIE kulturze łowieckiej jako niematerialnemu dziedzictwu kulturowemu i apeluje do Ministra Kultury o odrzucenie wniosku Polskiego Związku Łowieckiego.

W ciągu doby ponad 10 tysięcy osób wyraziło swój sprzeciw w sprawie wniosku Polskiego Związku Łowieckiego o wpisanie łowiectwa na Krajową Listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego.

 

Decyzja zapadnie 10 lipca.kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 228
Zdjęcie poglądowe/ pixabay.com - TryJimmy

Procedury, szkolenia, instrukcje dla wykonawców oraz regularne kontrole – PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. sprawdzają zachowania wykonawców na modernizowanych liniach i obiektach.

 

W 2019 r. zarządca infrastruktury przeprowadził już blisko 200 kontroli.

 

Celem jest zapewnienie bezpieczeństwa, szczególnie pasażerów pociągów przejeżdżających obok placów budów.

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 383

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Magnes neodymowy z uchwytem do poszukiwań UMP 75x32 moc 280 kg
Przedmiotem oferty jest magnes do poszukiwań z uchwytem, wykonany z dwóch magnesów neodymowych, najmocniejszych obecnie na Polsk...
Szczegóły ogłoszenia

Zapisz Się Do Klubu BETTERWARE
Kupuj bez 30% Marży! Bez ryzyka! Sama rejestracja jest bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Po zarejestrowaniu w mojej grup...
Szczegóły ogłoszenia

KUPIE WOJSKOWE STARE KOLEKCJE,ZBIORY TELEFON 694-972-047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mun...
Szczegóły ogłoszenia

Kupię mieszkanie w Dęblinie
Kupię mieszkanie na osiedlu Staszica, Wiślana lub 15 Pułku tel. 501128822
Szczegóły ogłoszenia

Praca
Dodatkowa praca polegająca na wypełnianiu ankiet, zarobki to kilkaset złotych miesięcznie.Za półgodzinną ankietę otrzymamy około...
Szczegóły ogłoszenia
Pogoda Dęblin z serwisu
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook