Dzisiaj jest sobota, 20 października 2018 r., 293 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
25-lecie Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Dęblinie
Dodał: admin, 03-08-2018 14:50, odsłon: 559

Radość w oczach i uśmiech rozświetlający twarze można było zobaczyć 20. lipca br. w sali balowej pałacu Jabłonowskich podczas uroczystej gali obchodów 25-lecia Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Dęblinie.

 

Z tej okazji burmistrz Dęblina Beata Siedlecka wręczyła: Marii Kąkol– pierwszemu dyrektorowi SP ZOZ, Halinie Suchockiej, Teresie Pieńkosz oraz Danucie Makowskiej Odznaki honorowe "Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia" nadane przez ministra zdrowia Łukasza Sumowskiego.

 

 

Dyrektor SP ZOZ Urszula Pielacka Chodoła przyznała wyróżnienia: Dorocie Kulik, Urszuli Prusak, Dorocie Cebuli, Lidii Wróbel, Małgorzacie Miłosz, Teresie Stępniak, Hannie Gawryjołek, Marzanie Badaj, Annie Cichockiej, Romualdzie Sikorze, Danucie Berlińskiej, Jerzemu Piskorskiemu, Krzysztofowi Wojdyle, Michałowi Głodkowi – pracownikom SP ZOZ z ponad 20 letnim stażem pracy oraz szczególnie zaangażowanych w rozwój tej dęblińskiej placówki służby zdrowia.

 

 

Zaproszona na uroczystość długoletnia pacjentka Krystyna Jopek ze wzruszeniem podziękowała dyrektorowi SP ZOZ i personelowi medycznemu za codzienny trud wkładany w pełnienie misji niesienia pomocy medycznej mieszkańcom Dęblina.

 

Galę uświetnił występ solowy saksofonisty Patryka Kuryło, duetu Michał Pastuszak i Martyna Kozłowska z Miejskiego Domu Kultury oraz występ aktora dr hab. Stanisława Górki – lidera Towarzystwa Teatralnego „Pod Górkę”, profesora  Akademii Teatralnej w Warszawie, absolwenta dęblińskiego LO, który w formie wyreżyserowanego wykładu przedstawił „Szkic historii służby zdrowia w Dęblinie”  – autorstwa radnego Krzysztofa Karbowskiego, a następnie inscenizację własnego autorstwa „Recepta na szczęśliwe, długie i zdrowe życie”. Stanisław Górka z rąk pani dyrektor otrzymał tytuł Honorowego Pacjenta Przychodni.

 

 

Goście z zainteresowaniem wsłuchiwali się  w dzieje dęblińskiej służby zdrowia jak również w inscenizację złożoną z fragmentu spektaklu według powieści Romaina Rollanda „Colas Breugnon” oraz piosenek, skeczów, tekstów, dowcipów dotyczących szeroko rozumianej kondycji mieszkańca Dęblina.

 

Całość wydarzenia poprzedziło złożenie wieńca i zapalenie zniczy na grobie legendarnego doktora Augusta Sochackiego – filantropa i społecznika, honorowego obywatela Ireny i Dęblina, patrona Oddziału Dęblińskiego Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego oraz msza święta w kościele pw.Piusa V. 

 

 

 

UM Dęblin

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku do którego doszło dzisiaj w Dęblinie. Ze...
W środę 17 października dzieci z Przedszkola Nr 1 w Dęblinie odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną. &...
W październiku redakcja szkolnej gazetki  „Byle do dzwonka” ogłosiła konkurs plastyczny ...
W środę 10 października klasy IV a, IV b i VI a pod opieką wychowawczyń: Małgorzaty Jakubik  - Kopeć...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Jesteś zapracowany i musisz mówić po niemiecku?
Witaj, Specjalizuję się w nauce języka niemieckiego przez Skype. Skutecznie uczę osoby, które pracują w Polsce, za granicą lub...
Szczegóły ogłoszenia

Księgowość - Optymalizacje - Plik JPK
Oferuje obsługę księgową i doradczą. Doradzimy, jaka forma prowadzenia działalności jest optymalna w danym przypadku. Popr...
Szczegóły ogłoszenia

Polipropylenowa siatka na boisko
Boisko sportowe, które nie jest dostatecznie zabezpieczone może stanowić poważne zagrożenie nie tylko dla obiektów i budynków, z...
Szczegóły ogłoszenia

Nauczę Cię angielskiego na żywo przez Skype
Czy przeszło Ci przez głowę, żeby po prostu mówić po angielsku? I nie chodzi mi o to, żeby myśleć co powiedzieć tylko po prostu ...
Szczegóły ogłoszenia

Konsultantka Oriflame Online!
Szukasz dodatkowego zarobku? Chciałabyś połączyć pracę z przyjemnością?. Ta oferta jest dla Ciebie! Zostań konsultantką Ori...
Szczegóły ogłoszenia
Pogoda Dęblin z serwisu
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook

 

 

 

Płatności online zapewnia: