Dzisiaj jest poniedziałek, 26 lutego 2018 r., 57 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Dęblińska "Ogniowa Noc Bibliotek" w ramach XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek za nami
Dodał: admin, 14-05-2017 11:30, odsłon: 998
Fot. Dęblin24
Fot. Dęblin24

Za nami już kolejna impreza w ramach obchodów XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Tegorocznej edycji towarzyszyło hasło: „Biblioteka. Oczywiście!”. Dęblińska placówka uświetniła to wydarzenie organizując Ogniową Noc Bibliotek.

 

Dlaczego przewodnie hasło w ramach Tygodnia Bibliotek 2017 r. tak właśnie brzmiało? Jak ogień widoczny jest w nocy, to żeby tak czytelnictwo płonęło w sercach i umysłach mieszkańców!

 

 

 

By każdy, kto czyta książki rozświetlał osobowością innych wokół siebie. Impreza miała przede wszystkim promować czytelnictwo i bibliotekę, jako miejsce, w którym warto bywać.

 

Podczas uroczystości główna placówka wraz z filiami podsumowała swoje działania

 

Wręczono nagrody laureatom konkursu czytelniczego Mistrz Czytania zorganizowanego przez Filię Rycice i Filię Masów oraz laureatów Gry Miejskiej „Dęblin –tropami miejsc pamięci” przeprowadzonej przez główną placówkę MBP.

 

 

Nie zabrakło również wielu atrakcji dla najmłodszych, dorosłych oraz dla całych rodzin. Zgromadzeni goście mogli uczestniczyć w przedstawieniach teatralnych: "Urodzinowa herbatka u Kubusia Puchatka", które zaprezentowali uczniowie ZS Nr 3 w Dęblinie pod kierownictwem Ewy Fuks i Danuty Miłosz, widowisko czytelnicze, które przedstawił ZS Nr 4 w Dęblinie pod kierownictwem Ewy Sarnowskiej oraz inscenizację „ Sąd nad książką”, przedstawiony przez uczniów ZS Nr 3 w Dęblinie pod okiem Danuty Miłosz i Aliny Podlaskiej.

 

 

 

Zatańczył dla nas zespól z Miejskiego Domu Kultury, prezentując swój program taneczny pod kierownictwem Małgorzaty Knieć-Sprawki.

 

 

 

Gościem specjalnym ogniowej nocy był pisarz i redaktor Marcin Wroński. Jako pisarz jest związany z Lublinem. Przyjechał do Dęblina z koordynatorką Dyskusyjnego Klubu Książki i pracownika Działu Instrukcyjno-Metodycznego Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie.

 

- Dziękujemy Pani Joannie za przywiezienie nowości książkowych dla naszych Dyskusyjnych Klubów Książki oraz książek autora Marcina Wrońskiego, dzięki czemu nasi czytelnicy mogli zakupić najnowsze tytuły pisarza - mówią bibliotekarki z Dęblina - Spotkanie z Panem Marcinem zostało poprzedzone wizytą na pasie startowym dęblińskiego lotniska, na które zabrał naszego gościa Przewodniczący Rady Miasta, o czym wspomniał na spotkaniu autor, dziękując za to Panu Waldemarowi Chochowskiemu - dodają

 

 

Teatr Ognia „Utopia” z Zamościa zachwycił nas spektaklem żywiołu ognia, tańca, żonglerki oraz teatru dając widzom moc wizualnych przeżyć

 

Spotkanie z Wrońskim zgromadziło nie tylko miłośników prozy autora m.in. kryminałów retro o komisarzu Zydze Maciejewskim, ale również potencjalnych czytelników.

 

W sympatycznej atmosferze minęło spotkanie, podczas którego można było porozmawiać z literatem, a jego ukoronowaniem było możliwość uzyskania autografu.

 

Poezja śpiewana w wykonaniu duetu Adrianny Jarosz i Huberta Danasiewicza

 

 

Publiczność miała przyjemność usłyszenia w ich wykonaniu utworów z kanonu poezji śpiewanej, dzięki czemu miała obcowała z pięknem, przeżywając wzruszenie lub też radość.

 

Jak przystało na Ogniową Noc Bibliotek nie mogło zabraknąć ogniowych wrażeń.

 

Teatr Ognia „Utopia” z Zamościa zachwycił nas spektaklem żywiołu ognia, tańca, żonglerki oraz teatru dając widzom moc wizualnych przeżyć.

 

 

”Żyj aktywnie i zdrowo z książką”. Propagowanie zdrowego trybu życia przez siłownię Fit&Fun Fitness Club

 

Podziękowania

 

- Pragniemy podziękować Beacie Siedleckiej burmistrz Miasta Dęblin za honorowy patronat nad naszą imprezą, którą reprezentowała sekretarz Miasta Anna Wojdyła-Pawlak oraz przewodniczącemu Rady Miasta Waldemarowi Chochowskiemu.

 

Dziękujemy Niezależnemu Portalowi Internetowemu Dęblin24 za patronat medialny oraz dziennikarzom Telewizji Magnes z Łukowa.

 

Serdecznie dziękujemy dyrektorom, nauczycielom i uczniom z Zespołu Szkół Nr 3 i Nr 4za aktywny udział w naszej uroczystości.

 

W naszą imprezę zaangażowały się Warsztaty Terapii Zajęciowej i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, za co serdecznie dziękujemy oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących, jak również szczególne podziękowania kierujemy dla Miejskiego Domu Kultury za uświetnienie naszej uroczystości.

 

Dziękujemy Panu Krystianowi Twarowskiemu właścicielowi Kawiarni Tit-Bit, który zadbał o stronę kulinarną naszej imprezy.

 

Dziękujemy również Fit&Fun Fitness Club za propagowanie prozdrowotnego trybu życia naszych czytelników wg wspólnie wymyślonej akcji ”Żyj aktywnie i zdrowo z książką”.

 

Dziękujemy wszystkim gościom naszej Nocy i za rok zapraszamy ponownie!

 

 

Zdjęcia: Dęlin24

 

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Policjanci z Referatu Ruchu Drogowego prowadzili wspólne działania z funkcjonariuszami Inspekcji T...
Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku w gospodarstwie, do którego doszło w gminie Kł...
Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym odpowie przed sądem 32-letni mieszkaniec gminy...
fot. Łaz11
46-latek z Ryk odpowie za uszkodzenie opon samochodowych w Mercedesie i BMW.   Mężczyzna kilka dn...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
POSZUKIWANY GRAFIK
POSZUKIWANY GRAFIK
Agencja reklamowa w Rykach, poszukuje grafika. Doświadczenie mile widziane. Kontakt 513 311 111.
WYDARZENIA-IMPREZY
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Skup Zadłużonych Spółek i Działalności Gospodarczych pomoc w 299 K.s.h
Jesteś zastraszany przez windykatora 299/586 K.s.h. ? Nasłuchałeś się o KAS i JPK ? Skupujemy Zadłużone Spółki oraz Antywi...
Szczegóły ogłoszenia

ORIFLAME - Dołącz do Nas!
Dołącz do Oriflame i kupuj 20% taniej już od pierwszego zamówienia! W Oriflame masz różne możliwości: 1. Możesz zamawiać t...
Szczegóły ogłoszenia

ORIFLAME - Dołącz do Nas!
Dołącz do Oriflame i kupuj 20% taniej już od pierwszego zamówienia! W Oriflame masz różne możliwości: 1. Możesz zamawiać t...
Szczegóły ogłoszenia

Skup Zadłużonych Spółek oraz JDG. AntyUpadłość.
Od kilkunastu lat działamy na rynku obrotu udziałami w spółkach kapitałowych. Skupujemy spółki w różnych sytuacjach które m...
Szczegóły ogłoszenia

Jesteś zapracowany i musisz mówić po niemiecku?
Witaj, Specjalizuję się w nauce języka niemieckiego przez Skype. Skutecznie uczę osoby, które pracują w Polsce, za grani...
Szczegóły ogłoszenia
Pogoda Dęblin z serwisu
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook

 

 

 

Płatności online zapewnia: