Dzisiaj jest piątek, 23 czerwca 2017 r., 174 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
CreditAgricole
Dęblińska "Ogniowa Noc Bibliotek" w ramach XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek za nami
Dodał: admin, 14-05-2017 11:30, odsłon: 485
Fot. Dęblin24
Fot. Dęblin24

Za nami już kolejna impreza w ramach obchodów XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Tegorocznej edycji towarzyszyło hasło: „Biblioteka. Oczywiście!”. Dęblińska placówka uświetniła to wydarzenie organizując Ogniową Noc Bibliotek.

 

Dlaczego przewodnie hasło w ramach Tygodnia Bibliotek 2017 r. tak właśnie brzmiało? Jak ogień widoczny jest w nocy, to żeby tak czytelnictwo płonęło w sercach i umysłach mieszkańców!

 

 

 

By każdy, kto czyta książki rozświetlał osobowością innych wokół siebie. Impreza miała przede wszystkim promować czytelnictwo i bibliotekę, jako miejsce, w którym warto bywać.

 

Podczas uroczystości główna placówka wraz z filiami podsumowała swoje działania

 

Wręczono nagrody laureatom konkursu czytelniczego Mistrz Czytania zorganizowanego przez Filię Rycice i Filię Masów oraz laureatów Gry Miejskiej „Dęblin –tropami miejsc pamięci” przeprowadzonej przez główną placówkę MBP.

 

 

Nie zabrakło również wielu atrakcji dla najmłodszych, dorosłych oraz dla całych rodzin. Zgromadzeni goście mogli uczestniczyć w przedstawieniach teatralnych: "Urodzinowa herbatka u Kubusia Puchatka", które zaprezentowali uczniowie ZS Nr 3 w Dęblinie pod kierownictwem Ewy Fuks i Danuty Miłosz, widowisko czytelnicze, które przedstawił ZS Nr 4 w Dęblinie pod kierownictwem Ewy Sarnowskiej oraz inscenizację „ Sąd nad książką”, przedstawiony przez uczniów ZS Nr 3 w Dęblinie pod okiem Danuty Miłosz i Aliny Podlaskiej.

 

 

 

Zatańczył dla nas zespól z Miejskiego Domu Kultury, prezentując swój program taneczny pod kierownictwem Małgorzaty Knieć-Sprawki.

 

 

 

Gościem specjalnym ogniowej nocy był pisarz i redaktor Marcin Wroński. Jako pisarz jest związany z Lublinem. Przyjechał do Dęblina z koordynatorką Dyskusyjnego Klubu Książki i pracownika Działu Instrukcyjno-Metodycznego Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie.

 

- Dziękujemy Pani Joannie za przywiezienie nowości książkowych dla naszych Dyskusyjnych Klubów Książki oraz książek autora Marcina Wrońskiego, dzięki czemu nasi czytelnicy mogli zakupić najnowsze tytuły pisarza - mówią bibliotekarki z Dęblina - Spotkanie z Panem Marcinem zostało poprzedzone wizytą na pasie startowym dęblińskiego lotniska, na które zabrał naszego gościa Przewodniczący Rady Miasta, o czym wspomniał na spotkaniu autor, dziękując za to Panu Waldemarowi Chochowskiemu - dodają

 

 

Teatr Ognia „Utopia” z Zamościa zachwycił nas spektaklem żywiołu ognia, tańca, żonglerki oraz teatru dając widzom moc wizualnych przeżyć

 

Spotkanie z Wrońskim zgromadziło nie tylko miłośników prozy autora m.in. kryminałów retro o komisarzu Zydze Maciejewskim, ale również potencjalnych czytelników.

 

W sympatycznej atmosferze minęło spotkanie, podczas którego można było porozmawiać z literatem, a jego ukoronowaniem było możliwość uzyskania autografu.

 

Poezja śpiewana w wykonaniu duetu Adrianny Jarosz i Huberta Danasiewicza

 

 

Publiczność miała przyjemność usłyszenia w ich wykonaniu utworów z kanonu poezji śpiewanej, dzięki czemu miała obcowała z pięknem, przeżywając wzruszenie lub też radość.

 

Jak przystało na Ogniową Noc Bibliotek nie mogło zabraknąć ogniowych wrażeń.

 

Teatr Ognia „Utopia” z Zamościa zachwycił nas spektaklem żywiołu ognia, tańca, żonglerki oraz teatru dając widzom moc wizualnych przeżyć.

 

 

”Żyj aktywnie i zdrowo z książką”. Propagowanie zdrowego trybu życia przez siłownię Fit&Fun Fitness Club

 

Podziękowania

 

- Pragniemy podziękować Beacie Siedleckiej burmistrz Miasta Dęblin za honorowy patronat nad naszą imprezą, którą reprezentowała sekretarz Miasta Anna Wojdyła-Pawlak oraz przewodniczącemu Rady Miasta Waldemarowi Chochowskiemu.

 

Dziękujemy Niezależnemu Portalowi Internetowemu Dęblin24 za patronat medialny oraz dziennikarzom Telewizji Magnes z Łukowa.

 

Serdecznie dziękujemy dyrektorom, nauczycielom i uczniom z Zespołu Szkół Nr 3 i Nr 4za aktywny udział w naszej uroczystości.

 

W naszą imprezę zaangażowały się Warsztaty Terapii Zajęciowej i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, za co serdecznie dziękujemy oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących, jak również szczególne podziękowania kierujemy dla Miejskiego Domu Kultury za uświetnienie naszej uroczystości.

 

Dziękujemy Panu Krystianowi Twarowskiemu właścicielowi Kawiarni Tit-Bit, który zadbał o stronę kulinarną naszej imprezy.

 

Dziękujemy również Fit&Fun Fitness Club za propagowanie prozdrowotnego trybu życia naszych czytelników wg wspólnie wymyślonej akcji ”Żyj aktywnie i zdrowo z książką”.

 

Dziękujemy wszystkim gościom naszej Nocy i za rok zapraszamy ponownie!

 

 

Zdjęcia: Dęlin24

 

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Wsparcie finansowe, organizacja praktyk, doposażanie pracowni dydaktycznych – PKP Polskie Linie Kol...
Drużyna z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie wzięła udział w konkursie "Twoje europejskie wy...
Fot. Dęblin24
Podczas tegorocznych obchodów Dni Dęblina Fit&Fun Fitness Club przygotował dla mieszkańc&oacut...
Fot. Dęblin24
Po raz kolejny Wyspa Wisła w Stężycy odbyła się Gala Disco Polo. Na stężyckiej scenie amfiteatru Wyspy Wi...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
PRACA DLA MECHANIKA SAMOCHODOWEGO
PRACA DLA MECHANIKA SAMOCHODOWEGO
Poszukujemy do pracy mechanika samochodowego lub pomocnika. Praca w Rykach. Więcej informacji pod numerem telefonu: 509 610 474
WYDARZENIA-IMPREZY
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Zadłużona Spółka Zarządzanie Kryzysem Kontrole
Kupię Zadłużoną Spółkę. Kupię spółki: czyste, uśpione/zawieszone, w likwidacji, z obrotami/bez obrotów, ze stratą, zadłużon...
Szczegóły ogłoszenia

szkolenia
Szkolenia przygotowujące do uzyskania zawodu: KWALIFIKOWANY PRACOWNIK OCHRONY FIZYCZNEJ, KWALIFIKOWANY PRACOWNIK ZABEZPIECZENIA ...
Szczegóły ogłoszenia

Skup Spółek - Zadłużenie - Kontrole KAS/UKS - Skutecznie 299 KSH
Supujemy zadłużone spółki z terenu całej Europy - Kupimy Każdą w Każdej Sytuacji Finansowej. Jeśli potrzebujesz pomocy (art. 299...
Szczegóły ogłoszenia

Kupię Zadłużoną Spółkę - Skutecznie 299 KSK oraz UKS KAS
Factory Of Comanies LTD Kupi Zadłużone Spółki Masz na sprzedaż spółkę z długami lub czystą ? a może masz braki w dokumentac...
Szczegóły ogłoszenia

KUPIE STARE WOJSKOWE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,WYPOSAŻENIE telefon 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mun...
Szczegóły ogłoszenia
Pogoda Dęblin z serwisu
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook

 

 

 

Płatności online zapewnia: