Dzisiaj jest poniedziałek, 11 grudnia 2023 r., 345 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Spotkanie w sprawie problematyki parkowania w Dęblinie
Dodał: admin, 18-11-2023 21:55, odsłon: 714

W dniu 19 października 2023 r. w Urzędzie Miasta Dęblin odbyło się spotkanie dotyczące problematyki parkowania w naszym mieście. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele jednostek wojskowych garnizonu Dęblin tj. 41 Bazy Lotnictwa Szkolnego, 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego, Centrum Szkolenia Inżynieryjno – Lotniczego, 1 Dęblińskiego Batalionu Drogowo – Mostowego, jak również Burmistrz Miasta Dęblin, Radni Rady Miasta Dęblin i przedstawicielka zarządu Osiedla Lotnisko.

 

Na spotkaniu poruszano temat braku miejsc parkingowych w centrum miasta, na osiedlu lotnisko, a także w okolicy ul. Saperów, spowodowany długotrwałym zajmowaniem miejsc postojowych przez studentów i kursantów wojskowych.

Przedstawiciele wojska zaproponowali kilka rozwiązań mających na celu poprawę zaistniałej sytuacji. Wychodząc naprzeciw trudnościom i mając na uwadze dobrą współpracę z władzami Miasta Dęblin, Dowódca 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie zainicjował proces inwestycyjny mający na celu usprawnienie funkcjonowania infrastruktury wojskowej w zakresie parkowania pojazdów, występując do Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych w Warszawie z wnioskiem o wyrażenie zgody na opracowanie wniosku inwestycyjnego na „Budowę parkingu samochodowego na potrzeby kompleksu K-6051 Dęblin”.

 

Efektem tych działań planowana będzie budowa parkingu na terenie kompleksu wojskowego dla około 1000 samochodów osobowych.

 

Lotnicza Akademia Wojskowa planuje w latach 2026 - 2028 wybudowanie wielopoziomowego parkingu na około 500-600 pojazdów w ramach współfinansowania ze środków dotacji celowej Ministerstwa Obrony Narodowej.

 

Natomiast 1 Dębliński Batalion Drogowo – Mostowy w Dęblinie mając na uwadze konieczność poprawy warunków bezpieczeństwa w ruchu drogowym na całej długości ulicy Saperów zwrócił się z wnioskiem do Urzędu Miasta Dęblin o użyczenie części działki nr 4057/7 z przeznaczeniem do zabezpieczenia brakujących miejsc postojowych dla pojazdów żołnierzy pełniących służbę na terenie „ Twierdzy”. Po uzyskaniu zgody 1BDM własnymi siłami wykona: niwelację i utwardzenie terenu z użyciem kruszywa, oczyszczenie działek z zakrzewień i wycinkę drzew (po uzyskaniu odpowiednich formalności).

 

Mamy nadzieję, że powyższe działania przyczynią się do uwolnienia miejsc parkingowych, co zwiększy możliwość parkowania mieszkańcom miasta.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Zapraszamy na Jarmark Bożonarodzeniowy. Swoje uczestnictwo zgłosiło wielu wystawców. Zapraszamy na...
6 grudnia, na Osiedlu Wiślana - Żwica był wyjątkowo magiczny, pełen uśmiechów i radości. Dzie...
To fenomenalne zakończenie 2023 roku, a każdy konkurs to wiele wzruszeń, emocji i niegasnącej radości jak...
Burmistrz Miasta Dęblin przeprowadził konsultacje w zakresie wyboru nazwy dla nowopowstałego ronda zlokal...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Sklep Włoska Oliwa z Oliwek Extra Virgin tel. 509 130 018
Włoski Sklep Oliwa z Oliwek Extra Virgin tel. 509 130 018 Oczywiście! Oliwa z oliwek Frantoi Cutrera to prawdziwy klejnot ś...
Szczegóły ogłoszenia

LUNA HAUS - Całoroczne Domy Rekreacyjne na Mazurach
Całoroczne domy letniskowe do wynajęcia na Mazurach, najpiękniejszym zakątku Polski.Mówią, że jak sobie pościelisz, tak się wyśp...
Szczegóły ogłoszenia

Sklep Oliwa z Oliwek Extra Virgin Frantoi Cutrera Warszawa Pieskowa Skała 3
Sklep Oliwa z Oliwek Extra Virgin Frantoi Cutrera Warszawa Pieskowa Skała 3 tel. 509 130 018 Zapraszamy do naszego sklepu, gdzi...
Szczegóły ogłoszenia

EKO GRA XXL EKOMANIA dla DZIECI do skakania, nauki i zabawy od KangurGra.pl
Ekologiczne, gry wielkoformatowe XXL dla dzieci do nauki, zabawy i skakania od KangurGra.pl to eko edukacja i pomoc dydaktyczna ...
Szczegóły ogłoszenia

Adwokat kościelny, unieważnienie małżeństw, rozwód kościelny
Kancelaria Porad Kościelno-Prawnych - asystencja na każdym etapie procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa dla Osób w kraju...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook