Dzisiaj jest poniedziałek, 15 lipca 2024 r., 197 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
IV Slow Swimming Dęblin 2023 Stężyca
Dodał: admin, 26-09-2023 19:55, odsłon: 1278

W sobotę 16 września odbył się IV Slow Swimming Dęblin 2023 Stężyca. Wzięło w nim udział 42 pływaków/pływaczek z różnych zakątków Polski.

 

Start przepływu rozpoczął się przy Miejski Dom Kultury w Dęblinie a zakończył za wiślaną klatką na wysokości Wyspa Wisła w Stężycy (~4km).

 

Przed startem wśród uczestników rozlosowano 10 bojek pływackich ufundowanych przez firmę AQUA-SPEED

 

Najmłodszym uczestnikiem spływu był Olaf Świtaj - 14 lat, który już po raz drugi, wziął udział w tym projekcie i to do niego trafiła pierwsza z bojek. Tradycyjnie już "sloł" rozpoczął się od płynięcia pod prąd jako wyraz szacunku dla Sportowców niepełnosprawnych.

 

 

W połowie trasy pływacy wyszli na wiślaną wyspę, by podziwiać piękno przyrody królowej polskich rzek.

 

Po dotarciu do mety spływu, wszyscy udali się na ognisko, gdzie czekały kiełbaski ufundowane przez klub Nadwiślańska Grupa Open Water & Winter Swimming - Z łabędziem pływać.

 

Podczas ogniska rozlosowano gadżety Miasta Dęblin a każdy uczestnik wydarzenia, otrzymał biuletyn informacyjny wraz z mapką do najciekawszych miejsc naszej pięknej okolicy.

 

 

Kolejną niespodzianką były czepki z logo zimowych zawodów Vistula Winter Swimming, które także zostały rozlosowane wśród pływaków.

 

Jednym zdaniem mówiąc, nikt nie odszedł z pustymi rękoma. Udział w wydarzeniu był bezpłatny. Spływ nie mógłby się odbyć, gdyby nie nieocenione wsparcie dęblińskiej Drużyny WOPR nr 8, która była współorganizatorem całego przedsięwzięcia i jednocześnie je zabezpieczała.

 

 

Celem wydarzenia było zachęcenie do aktywnego spędzania czasu nad wodą w formie rekreacyjnego pływania oraz zwrócenie uwagi na to, że jeżeli potrafi się dobrze pływać i pamięta o określonych zasadach, to można to robić bezpiecznie nawet w dzikiej rzece.

 

W Polsce co roku tonie około 500 osób a główną tego przyczyną jest brak dobrej umiejętności pływania i przecenianie swoich umiejętności, niekiedy po alkoholu.

 

Dlatego uczmy się pływać, uczmy pływać nasze dzieci, zaznajamiajmy z zasadami odpowiedzialnego zachowania nad wodą i bądźmy w niej bezpieczni.

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
W Dęblinie 12 lipca 2024 r. (piątek), odbędą się „III Dęblińskie obchody Dnia Walki i Męczeństwa Ws...
13 lipca w godzinach 10:00-16:00 odbędzie się Piknik Strzelecki organizowany przez strzelnicę S. H. Secur...
Fot. ZSO/Facebook
9 lipca - to dzień wyczekiwany przez tegorocznych absolwentów szkół ponadpodstawowych z&nbs...
W imieniu pozytywnie nakręconej ekipy pasjonatów motoryzacyjnych z całej Polski, mamy zaszczyt zap...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Profesjonalne Usługi Konserwacji Dachów
Mycie, czyszczenie, malowanie i impregnacja dachów. Obsługujemy domy jednorodzinne, obiekty sakralne, szkoły, hale i domki letni...
Szczegóły ogłoszenia

BARMANKA; KUCHARKA; POMOC KUCHENNA
Zatrudnimy osoby do lokalu gastronomicznego w Maciejowicach, praca na pełny etat oraz do pracy dorywczej. Osoby z doświadczeniem...
Szczegóły ogłoszenia

Syndyk sprzeda nieruchomość
Syndyk Marka Zapały osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej , ogłasza sprzedaż z wolnej ręki: - udział 1/2 ...
Szczegóły ogłoszenia

Instalacje SIECI KOMPUTEROWYCH
Jesteśmy wykonawcą teletechniki, instalacji teleinformatycznych i elektrycznych w OBIEKTACH PRZEMYSŁOWYCH, HALACH MAGAZYNOWYCH...
Szczegóły ogłoszenia

Domek drewniany letniskowy całoroczny 4m/5m 20mm
Zapraszamy do zakupu naszego całorocznego domku letniskowego, który można łatwo złożyć samodzielnie dzięki prostym instrukcjom o...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook