Dzisiaj jest sobota, 17 listopada 2018 r., 321 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24

Zielona Szkoła w Rabce Zdrój to niezapomniane wrażenia, jakie towarzyszyły uczniom z klas 3a, 4a, 4b, 6a i 7a ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Dęlinie podczas czterotygodniowego pobytu.

 

Dzięki temu przedsięwzięciu uczniowie integrowali się między sobą, nauczyli się życia w grupie społecznej, radzenia sobie w różnych sytuacjach życia codziennego, poznali region Podhala, tradycje i zwyczaje góralskie.

 kategoria: Top,Aktualności, Edukacja , odsłon: 62

Wśród form obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, w dniu 09.11.2018 roku, w SOSW w Dęblinie zostały zorganizowane zajęcia dla starszych uczniów.

 

Ich celem było przypomnienie i utrwalenie wiadomości na temat historii oraz funkcjonowania naszej Ojczyzny.

 

Uczniowie obejrzeli prezentacje dotyczące walki o niepodległość oraz osoby patrona- Marszałka Józefa Piłsudskiego.

 

W części warsztatowej zajęć, w aktywny sposób usystematyzowali swoje wiadomości z przedmiotów historia i wiedzą o społeczeństwie.

 kategoria: Top, Aktualności, Edukacja , dodano: 17-11-2018 08:04

9 listopada 2018 roku odbyła się w SOSW im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Dęblinie akcja czytania poezji i prozy niepodległościowej.

 

Akcja nawiązywała do 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i odbyła się w barwach biało-czerwonych.

 kategoria: Top,Aktualności, Edukacja , odsłon: 38

W piątek 9 listopada o symbolicznej godzinie 11.11 społeczność Miejskiego Przedszkola nr 4 w Dęblinie im. Jana Pawła II włączyła się w próbę bicia rekordu w śpiewaniu hymnu.

 

Akcja, zorganizowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej z okazji 100-lecia niepodległości, okazała się wyjątkową i podniosłą chwilą w naszej placówce.

 kategoria: Top,Aktualności, Edukacja , odsłon: 61

Święto Patrona w SOSW im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Dęblinie obchodzone było szczególnie uroczyście z uwagi na 100-tną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

W dniu 9 listopada cała społeczność SOSW uczestniczyła w lekcji historii. 

 

W uroczystości udział wzięli Beata Siedlecka, burmistrz Miasta Dęblin, Waldemar Chochowski, przewodniczący Rady Miasta Dęblin, Proboszcz Parafii pw. Piusa V w Dęblinie Ks. Zbigniew Daniluk, ppłk. Krzysztof Przerwa reprezentujący dowódcę 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie oraz nauczyciele i uczniowie szkół biorących udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Sen o Niepodległej”, nad którym honorowy patronat objęła burmistrz Beata Siedlecka nagradzając laureatów dyplomem, pucharem i nagrodami.

 kategoria: Top,Aktualności, Edukacja , odsłon: 57

W czwartek 8 listopada w SOSW w Dęblinie odbyła się szósta edycja międzyszkolnego konkursu recytatorskiego.

 

Konkurs odbywał się pod hasłem „Sen o Niepodległej” i miał formę prezentacji utworu poetyckiego związanego z tematyką niepodległościową.

 

W konkursie wzięło udział 39 uczestników.

 

Po raz kolejny konkurs został objęty honorowym patronatem Burmistrza Miasta Dęblin – Beaty Siedleckiej.

 kategoria: Top,Aktualności, Edukacja , odsłon: 127

W piątek 23 października w Ratuszu Miejskim Miasta Dęblin odbyło się spotkanie burmistrza Miasta Dęblin Beaty Siedleckiej z przedstawicielami Samorządu Studenckiego Lotniczej Akademii Wojskowej.

 

Z Beatą Siedlecką spotkali się przewodniczący Samorządu Studenckiego Lotniczej Akademii Wojskowej Mateusz Piechowski, Rafał Eljaszuk i Szymon Kwiatkowski.

 

 kategoria: Top,Aktualności, Edukacja , odsłon: 61

W poniedziałek 29 października uczniowie dęblińskich szkół wspólnie wybrali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dęblinie na wystawę i prelekcję poświęconą gen. bryg. pil. Witoldowi Urbanowiczowi.

 

Dyrektor biblioteki Dagmara Jarosz przywitała wszystkich zgromadzonych oraz przybyłych gości. 

 

 kategoria: Top,Aktualności, Edukacja , odsłon: 192

W piątek 26 października w MBP Filia Wiślana odbyła się lekcja biblioteczna, której tematem przewodnim była polska złota jesień.

 

Uczniowie klasy 3 Szkoły Podstawowej nr 5 w Dęblinie obejrzeli prezentację pt. „Złota polska jesień”, odgadywali zagadki dotyczące obecnej pory roku oraz rozwiązali test wiedzy ortograficznej i literackiej. 

 kategoria: Top,Aktualności, Edukacja , odsłon: 65

Dnia 22 października 2018 r. w SOSW Dęblin odbyła się prelekcja na temat: „Znaczenie i profilaktyka badań mammograficznych w życiu kobiety”.

 

W spotkaniu uczestniczyły uczennice starszych klas i zespołów edukacyjnych, nauczycielki, żeńska część personelu niepedagogicznego oraz mama jednej z uczennic.

 

Doktor Katarzyna Pawłowska w sposób bardzo przystępny i dostosowany do możliwości intelektualnych uczennic wyjaśniła dziewczynkom mechanizm rozprzestrzeniania się choroby nowotworowej w organizmie. 

 kategoria: Top,Aktualności, Edukacja , odsłon: 89

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
POSZUKUJĘ UCZCIWEJ OSOBY DO POMALOWANIA MIESZKANIA
POSZUKUJĘ UCZCIWEJ OSOBY DO POMALOWANIA MIESZKANIA
Poszukuję uczciwej osoby do pomalowania mieszkania na os. Lotnisko.  Mieszkanie ma 26m2   Bogusława - tel: 517 941 833     
WYDARZENIA-IMPREZY
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Siatki Ochronne, Siatka Na Boiska
Siatka ochronna do ogrodzeń o mniejszych oczkach 4,5x4,5 cm wykonana z grubszego sznurka polipropylenowego PP – 4 mm. Wyprodukow...
Szczegóły ogłoszenia

Mieszkanie do wynajęcia w Dęblinie
Do wynajęcia mieszkanie dwupokojowe w Dęblinie. 1 piętro, dwa oddzielne pokoje, blok numer 35, bezpośrednio przy sklepach. W pob...
Szczegóły ogłoszenia

Zbrojarz/Betoniarz/Stolarz / Cieśla – Niemcy – bez znajomości języka
[size= 9pt; font-family: 'Century Schoolbook'; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: norm...
Szczegóły ogłoszenia

Nowe rozwiązanie online w nauce niemieckiego dla dorosłych
Jeśli nie masz zbyt dużo czasu wolnego, jesteś dorosła i MUSISZ mówić po niemiecku, to czytaj dalej. Uczyłaś się lub uczysz...
Szczegóły ogłoszenia

Praca Kierownik Projektu - Niemcy, Belgia, Holandia - pilne
Dynamicznie rozwijająca się firma z sektora instalacji elektrycznych (intelligent building system) zatrudni Kierownika Projektu...
Szczegóły ogłoszenia
Pogoda Dęblin z serwisu
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook

 

 

 

Płatności online zapewnia: