Dzisiaj jest czwartek, 20 czerwca 2024 r., 172 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24
Szczęśliwy finał poszukiwań 67-latka w lesie
Dodał: admin, 23-02-2024 16:41, odsłon: 1339
Fot. KPP Ryki
Fot. KPP Ryki

Wczoraj w nocy 67 latek powiadomił policjantów, że wywrócił się na motorowerze, przez co doznał urazu nogi i jest uwięziony pod skuterem. Jak się okazało mężczyzny ani pojazdu nie zastano w miejscu, które wskazywał.

 

Z uwagi na zagrożenie w jakim się znajdował rozpoczęto jego poszukiwania, przy wsparciu strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Rykach oraz druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych.

 

Do poszukiwań zaangażowano dwa śmigłowce. 67 latek został odnaleziony. Nie posiadał żadnych obrażeń. Był pod wpływem alkoholu.

 

Wczoraj po godzinie 20:30 dyżurny ryckiej komendy otrzymał zgłoszenie od mężczyzny, który powiadomił, że jadąc przez las motorowerem wywrócił się. Dodał, że doznał urazu nogi, która jest uwięziona pod przewróconym skuterem.

 

Na miejsce opisane przez zgłaszającego wysłano patrol Policji. Jednakże mężczyzny i pojazdu nie zastano. W związku z zagrożeniem w jakim znajdował się, zaangażowano liczniejsze siły policyjne i rozszerzono obszar poszukiwań. Wspierali nas strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Rykach oraz druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych w Swatach i Leopoldowie wraz z dronem i quadami. Do działań wykorzystano dwa śmigłowce.

 

Pomimo stałego połączenia telefonicznego ze zgłaszającym kontakt z nim był utrudniony i nie potrafił wskazać prawidłowo swojej lokalizacji. W wyniku podjętych działań udało się odnaleźć mężczyznę w miejscowości Swaty przy drodze na skraju lasu. Zgłaszający stał na poboczu drogi a jego motorower był oparty o drzewo.

Zgłaszającym okazał się być 67-letni mieszkaniec powiatu ryckiego. Wezwana na miejsce załoga pogotowia ratunkowego przebadała mężczyznę i okazało się, że nie posiada obrażeń ciała. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna w rozmowie z policjantami przyznał się do kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu.

 

67-latkowi teraz grozi odpowiedzialność za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

 

Ponadto odpowie za wykorczenie wywołania niepotrzebnej czynności służb.

 

Ratowanie życia i zdrowia ludzkiego to jedno z podstawowych zadań Policji. Powyższe zdarzenie pokazuje, że rycka Policja w pełni realizuje ten obowiązek.  Do każdego zgłoszenia, w którym otrzymujemy informację o zagrożeniu dla zdrowia i życia ludzkiego podchodzimy z pełnym zaangażowaniem i profesjonalizmem. Jednakże skuteczność podejmowanych przez nas działań jest również efektem wsparcia jakie otrzymujemy od  funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej w Rykach oraz  od druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu ryckiego, którzy zawsze  są gotowi nieść pomoc innym ludziom, za co bardzo dziękujemy.

 

 

 

/KPP Ryki/asp. Łukasz Filipek/

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
7 czerwca 2024 roku w Miejskim Domu Kultury w Dęblinie odbył się XXVIII Konkurs Piosenki Dziecięcej i Mło...
W marcu 2024r. w naszej szkole odbyła się wiosenna sesja Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego z...
Z okazji Dnia Dziecka, Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała spotkanie autorskie z Panem Mirosławem ...
Fot. Dęblin24
Osiedle Stawy, zazwyczaj ciche i spokojne, w dniu 8 czerwca zamieniło się w tętniący życiem plac zabaw pe...

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
BARMANKA; KUCHARKA; POMOC KUCHENNA
Zatrudnimy osoby do lokalu gastronomicznego w Maciejowicach, praca na pełny etat oraz do pracy dorywczej. Osoby z doświadczeniem...
Szczegóły ogłoszenia

Syndyk sprzeda nieruchomość
Syndyk Marka Zapały osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej , ogłasza sprzedaż z wolnej ręki: - udział 1/2 ...
Szczegóły ogłoszenia

Instalacje SIECI KOMPUTEROWYCH
Jesteśmy wykonawcą teletechniki, instalacji teleinformatycznych i elektrycznych w OBIEKTACH PRZEMYSŁOWYCH, HALACH MAGAZYNOWYCH...
Szczegóły ogłoszenia

Domek drewniany letniskowy całoroczny 4m/5m 20mm
Zapraszamy do zakupu naszego całorocznego domku letniskowego, który można łatwo złożyć samodzielnie dzięki prostym instrukcjom o...
Szczegóły ogłoszenia

Domek Letniskowy Drewniany Całoroczny 3m/3m 15mm
Domek letniskowy/całoroczny do samodzielnego montażu / montaż prosty z instrukcją i możliwością kontaktu telefonicznego podczas ...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook