Spółdzielnia Mleczarska Ryki zdobyła zaszczytny tytuł najpopularniejszej marki sera żółtego w Polsce, osiągając udział 22,27% na listach zakupowych użytkowników aplikacji Listonic.
To wyjątkowe wyróżnienie jest efektem połączenia wieloletniej tradycji, doskonałej jakości produktów i zaufania konsumentów.
Z okazji kolejnej rocznicy wybuchu powstania narodowego 1863 przeciwko Imperium Rosyjskiemu, Oddział Dębliński Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego im. Augusta Sochackiego, Związek Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej Okręg Ziemi Lubelskiej, Dęblińskie Koło Ligi Morskiej i Rzecznej, Koło Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Rykach im. Majora Mariana Bernaciaka „Orlika” i Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Puławach, Stowarzyszenie Pamięć Jana Pawła II, parafie rzymskokatolickie w Dęblinie pw. Świętego Piusa V Papieża i pw. Chrystusa Miłosiernego oraz pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Bobrownikach organizuje „Dęblińskie obchody 162. rocznicy wybuchu powstania styczniowego”, na które zaprasza 19, 22, 23 stycznia 2024 r.
W najbliższy weekend (18-19 stycznia) w Muzeum Sił Powietrznych z okazji dnia babci i dziadka.
Ceny biletów ze zniżką.
Bilety będą miały okazjonalną cenę - dla a wnucząt i dziadków - 5 zł za osobę, a dzieci do 7 lat bezpłatnie.
Grudniowy czas to magiczny okres, pełen oczekiwania na święta i niespodzianek. Na osiedlu Stawy odbyły się wyjątkowe Mikołajki dla dzieci, które zamieniły osiedle w prawdziwą baśniową krainę. Organizatorzy zadbali o to, aby każdy maluch, jak i rodzic, poczuł atmosferę świątecznej radości i magii.
Święty Mikołaj i jego pomocnicy
Największą atrakcją wydarzenia był oczywiście Święty Mikołaj, który przybył do Staw z workiem pełnym prezentów. W towarzystwie elfów i śnieżynek witał dzieci szerokim uśmiechem, a każde z nich mogło osobiście z nim porozmawiać i odebrać świąteczny upominek.
Mikołaj nie szczędził ciepłych słów i zachęcał najmłodszych do dzielenia się swoimi marzeniami na nadchodzący rok.
Dnia 5 grudnia na lokalnych drogach odbyła się policyjna akcja ,,Nurd’’. Działania kontrolno – prewencyjne miały na celu ochronić tych najbardziej niechronionych.
Piesi i rowerzyści, to najbardziej narażona grupa uczestników ruchu drogowego.
Najwięcej ofiar, powodują kierujący pojazdami mechanicznymi.
W dniach 24 i 30 listopada oraz 1, 5 i 7 grudnia 2024 r. br. podjęto realizację końcowego programu obchodów 170-lecia osady Irena (obecne centrum Dęblina), 150-lecia powołania Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, 70-lecia Dęblina. Organizatorem listopadowych i grudniowych wydarzeń jest Dęblińskie Koło Ligi Morskiej i Rzecznej, Oddział Dębliński Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego im. Augusta Sochackiego, Rzymskokatolicka Parafia pw. Świętego Piusa V Papieża w Dęblinie, Koło Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Rykach im. Majora Mariana Bernaciaka „Orlika”, Koło Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Puławach, Stowarzyszenie Pamięć Jana Pawła II, Związek Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej Okręg Ziemi Lubelskiej.
W Dęblinie 24 i 30 listopada oraz 7 grudnia 2024 r. odbędą się „Dęblińskie obchody 194. rocznicy wybuchu powstania listopadowego”. Zryw niepodległościowy 1830 r. skierowany przeciwko rosyjskiemu zaborcy, wybuchł w Warszawie wieczorem 29 listopada ok. godz. 18.00. Został zainicjowany przez tajne sprzysiężenie słuchaczy Szkoły Podchorążych Piechoty o nazwie Sprzysiężenie Wysockiego, zwane również jako Związek Wysockiego.
Jego dowódca porucznik Piotr Wysocki pamiętnej nocy listopadowej przerwawszy zajęcia z taktyki wojskowej – wygłosił odezwę, mówiąc m. in.: „Polacy! Wybiła godzina zemsty. Dziś umrzeć lub zwyciężyć potrzeba! Idziemy, a piersi wasze niech będą Termopilami”, po czym wyprowadził podchorążych na miejsce zbiórki pod pomnik króla Jana III Sobieskiego.
W najbliższą niedzielę 24 listopada w ramach akcji "Od strażaka dla dzieciaka, ale nie tylko od strażaka" odbędzie się koncert charytatywny - wspierający dzieci mieszkające w placówkach opiekuńczych.
Koncert odbędzie się 24 listopada o godzinie 13.00. w Kinie Renesans w Rykach.
Rozmawiamy z działaczem społecznym, publicystą, kreatorem, konferansjerem oraz specjalistą od pomagania innym - Marcinem Mizerą.
Co to znaczy działać na rzecz społeczności lokalnej?
- Uważam, że nasze życie polega właśnie na działaniu i pasji, którą w nie wkładamy. By bezinteresownie robić coś dla innych, potrzebna jest wyjątkowa wrażliwość i dobro. Jestem przekonany, że każdy z nas to w sobie ma, tylko trzeba te cechy odszukać i rozbudzić. Marcin Różalski, zawodnik sztuk walki, powiedział kiedyś: "Pomagam nie dlatego, że mam za dużo, ale dlatego, że wiem jak to jest nie mieć nic". Podpisuję się pod tym obiema rękami. Organizacja akcji pomocowych, charytatywnych, ale także edukacyjnych i patriotycznych, daje mi dużo satysfakcji. Cieszę się po prostu, że to co robię jest potrzebne innym i niesie konkretną pomoc potrzebującym. To bardzo motywujące. Budującym jest również fakt, że nasze akcje skupiają coraz więcej młodych ludzi, którzy poświęcają swój wolny czas, by pomagać innym.
Właściciele strzelnicy S.H. Security zapraszają całe rodziny, wszystkich entuzjastów broni palnej oraz tych, którzy pragną odkryć jej fascynujący świat, na wyjątkowy piknik strzelecki, który odbędzie się 11 listopada na strzelnicy S.H.Security w Kochowie, gminie Maciejowice.
To doskonała okazja, by w niecodzienny sposób uczcić Dzień Niepodległości!
Atrakcje dla dużych i małych
Organizatorzy przygotowali masę atrakcji. W tym roku w programie znalazły się: przejażdżka Volvo Tank Killerem, strzelanie z łuku, rzut toporkiem oraz gra w cornhole. Wydarzenie oferuje unikalną możliwość spędzenia dnia w towarzystwie pasjonatów strzelectwa. Na uczestników czekać będzie stoisko Manufaktury Plastiku z akcesoriami strzeleckimi oraz wystawa broni Mateusza Górajskiego, który przybliży gościom ich zastosowanie oraz budowę. Organizatorzy postarali się również o foodtruck, który zadba o pełne brzuchy gości. Wstęp jest całkowicie wolny, co czyni to wydarzenie idealnym dla rodzin i przyjaciół.