Dzisiaj jest czwartek, 14 listopada 2019 r., 318 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24

W poniedziałek 11 Listopada odbędą się powiatowe uroczystości 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. 

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 36

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnego udziału w 65 "Urodzinach Miasta Dęblin", które odbędą się 15 listopada 2019 r.

 

Na uroczystość zaprasza burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka oraz przewodniczący Rady Miasta Dęblin Maciej Krygrowski

 kategoria: Aktualności,Miasto Dęblin, Top, odsłon: 48

Jesień to bogactwo owoców i warzyw , które dostarczają  wielu składników odżywczych niezbędnych dla zdrowia i prawidłowego funkcjonowania organizmu.

 

Doskonale o tym wiedzą wychowanki grupy IV, które podczas zajęć kulinarnych przygotowywały zdrowe przekąski.

 

Wśród wielu zajęć prowadzonych w Internacie to właśnie zajęcia kulinarne cieszą się największą popularnością dlatego uczennice rozpoczęły cykl zajęć dla początkujących kucharzy.

 kategoria: Top,Aktualności, Edukacja , odsłon: 86

Już po raz 12 uczniowie SOSW wzięli udział w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w warcabach ZSS „Sprawni Razem” Firlej 2019, które odbyły się 23 października.

 

Do rywalizacji przystąpiło 8 drużyn po 3 zawodników w dwóch kategoriach młodszej i starszej. Zawodnicy zdobywali punkty indywidualnie i zespołowo.

 

Gość uroczystości,  Pani Starosta Lubartowski  serdecznie powitała przybyłe zespoły, podkreśliła ważność  przeprowadzonych zawodów i uroczyście rozpoczęła turniej.

 

Pomimo naturalnego współzawodnictwa i narastających emocji, które niewątpliwie towarzyszyły zawodnikom, rozgrywki warcabowe przebiegały w miłej i przyjaznej atmosferze.

 kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 79

W przededniu Dnia Wszystkich Świętych żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” odwiedzają i porządkują groby żołnierzy, zapalają znicze i wystawiają posterunki honorowe w wielu miejscach pamięci narodowej na Lubelszczyźnie.

 

W ten sposób pragną uczcić pamięć bohaterów poległych za wolną ojczyznę.

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 79

Zapraszamy na Mikołajkowy koncert charytatywny, który odbędzie się w SOSW w Dęblinie 4 grudnia o godz. 18:00. 

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 27

W dniu 29 paździrnika uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego gościli w swojej szkole przedstawicieli Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Spotkanie nieprzypadkowo zostało zorganizowane w czasie poprzedzającym dni, kiedy wspominamy tych, którzy odeszli.

 

Najczęściej pamiętamy o tych bliskich- członkach rodziny, krewnych, znajomych…


Włączając się aktywnie w akcję pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta” szkoła postanowiła uczcić pamięć tych, którzy zapłacili najwyższą cenę za to, że możemy dzisiaj żyć w spokoju i mieszkać w wolnym kraju- żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej.

 kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 289

Ponad sto lat już mineło od kiedy Polska odzyskała upragnioną niepodległość 11 listopada. Przełomowym momentem dla Polaków było przybycie 10 listopada w 1918 roku Józefa Piłsudskiego do Warszawy. 

 

Z tej właśnie okazji w całej Polsce obchodzone są coroczne uroczystości upamiętniające to wydarzenie. 

 

W tym dniu odbywają się Msze Święte w intencji Ojczyzny, defilady wojskowe oraz uroczystości na szczeblu państwowym. 

 

Uroczystości w Dęblinie rozpoczną się Mszą Świętą o godz.10.00 w Kościele Piusa V, następny punkt programu, to koncert okolicznościowy Orkiestry Wojskowej z Dęblina, następnie przemarsz uczestników ulicami miasta. 

 

Wcześniej, bo o 9.00 odbędzie się uroczystość złożenia kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości. 

 

O godz. 12:00 uroczysty apel 

 kategoria: Top,Aktualności, Miasto Dęblin, odsłon: 186

Żołnierz z lubelskiej brygady został najlepszym strzelcem wyborowym w Wojskach Obrony Terytorialnej podczas zawodów, które odbyły się w dniach 25-27 października 2019 r. na obiektach toruńskiego poligonu, ich organizatorem było Centrum Szkolenia WOT. Ponadto lubelska brygada zespołowo zajęła trzecie miejsce.

 

O miano najlepszego strzelca WOT walczyły reprezentacje trzynastu brygad OT, które rywalizowały w następujących konkurencjach: strzelecki tor przeszkód; marsz terenowy na orientację według mapy na dystansie 10 km; odnajdywanie i pomiar odległości do celów; strzelanie precyzyjne na celność i skupienie na długich dystansach do tarcz standardowych oraz z wykorzystaniem krzyża celowniczego, w czasie do 3 minut.

 kategoria: Top,Aktualności, Powiat, odsłon: 173
Fot. Dęblin24/M.K

W środę 30 października w "Piątce", na sali gimnastycznej strażacy z wojskowej straży pożarnej z jednostki w Stawach przeprowadzili w młodszych klasach zajęcia z pozarnistwa.

 

Dzieci dowiedziały się m.in. co zrobić gdy wybuchnie pożar, jak zachować się i co robić podczas ewakuacji i zasady zachowania podczas pożaru.KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
ZATRUDNIĘ ELEKTRYKA
ZATRUDNIĘ ELEKTRYKA
Zatrudnie elektryka do instalacji, budowa market Mrówka Deblin   Tel 609553867 
WYDARZENIA-IMPREZY
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Współpracuj jak Konsultantka Oriflame
Dołącz do Oriflame- kupuj taniej i zdobywaj wyjątkowe nagrody! 1.Zamawiaj na własne potrzeby z 20% zniżką! 2.Sprzedawaj kos...
Szczegóły ogłoszenia

Jesteś dorosła i chcesz skutecznie podrasować Twój angielski?
Czy przeszło Ci przez głowę, żeby mówić po angielsku? I nie chodzi mi o to, żeby za każdym razem zastanawiać się co powiedzieć ...
Szczegóły ogłoszenia

KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694-972-047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mun...
Szczegóły ogłoszenia

KUPIE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mun...
Szczegóły ogłoszenia

FABERLIC - Dołącz i odbierz PREZENT!
DOŁĄCZ DO FABERLIC I ZGARNIJ PREZENT! Korzyści z dołączenia do Klubu : - Darmowa rejestracja - Brak ryzyka, nic nie musis...
Szczegóły ogłoszenia
Pogoda Dęblin z serwisu
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook